KATLANIR CAM BALKON

CAM BALKON NEDİR ?

Cam balkon, raylı sistem içerisinde cam yapılanmanın uygun hareket edilebilmesi ve açılıp katlanabilmesi için tasarlanmış olan sistemler bütünüdür. Görsel bütünlüğün yanı sıra kullanışlı ve çok daha işlevsel yapıya sahip olması da son dönemde bu modellemeyi bir adım öne taşımış durumda. Bu sistemin en önemli avantajlarından bir tanesi daha geniş ve daha ferah balkon yapılanmalarını insanlar ile buluşturuyor olmasıdır. Evinizin görsel değeri ile birlikte maddi değerini de arttıracak olan bu çalışmaların farklı alternatifleri de mevcuttur. Geçmiş yıllarda bu uygulama, pimapen desteği ile ya da pvc kaplama ile gerçekleştiriliyordu ancak gelişen teknoloji ve mimari sayesinde tamamen cam yapılanmaların balkona dönüştürülmesi de mümkün hale geldi.

 

 
 

Cam Balkon Sistemleri

KATLANIR CAM BALKON

KATLANIR CAM BALKON

Son dönemde modern yapılar ve çağdaş daire sistemlerinin hayatımıza girmesi ve yaygınlaşması ile birlikte tasarım ve mimari sektörüne de yepyeni terimler girmeye başlamıştır; bunlardan biri de cam balkon. “Cam balkon nedir?” diye baktığınızda aslında cam balkon sistemlerini kolayca şu şekilde özetlemek mümkün: Cam balkon sistemleri, balkon içerisinde camların özel bir maddeden üretilen raylar içerisinde hareket etmesi ve balkon köşelerine doğru katlanarak açılması üzerine kurulu sistemlerdir. Raylar söz konusu olduğunda bahsettiğimiz bu özel madde çoğunlukla dayanıklı ve uzun ömürlü olan alüminyum maddesidir. Alüminyum raylar içerisinde hareket eden camlar böylece cam balkon sistemlerini oluşturmaktadır. Başta katlanır cam balkonsürgülü cam balkon ve ısıcamlı cam balkon olmak üzere cam balkon sistemlerinin pek çok farklı çeşidi vardır.

 
 
Neden Katlanır Cam Balkon?
Katlanır Cam Balkon Faydaları
Kısa bir araştırmanızın ardından fakedeceğiniz gibi sürgülü cam balkon sistemlerini kullanan yüzbinlerce kişinin olduğu kolayca görebilirsiniz. Her iki yöne sağa ve sola camlarını sürme olanağı veren sistem ayrıca manzarayı hiç bir şekilde engellemez. Uygulama yapılan alanı toz, yağmur ve çeşitli hava koşullarından korur. Güvenlik açısından da hırsızlığa karşı sistemden sisteme farklı kilit özellikleri mevcuttur. Belirli bir alanı değil tüm katmanaları sürgülü bir şekilde çalışabilmektedir. Yaptırmayı düşündüğünüz alanla çok güzel bir bütünlük sağlayan bu sistemlerde aralarda kayıt olmadığından görünümüde çok dekoratiftir. Cam Balkon Fiyatları da son derece uygun olması bu ürüne ilgili sürekliliği için son derece önemlidir.

Katlanır cam balkon yaptırmanız için bir çok farklı sebep vardır bunlar neredeyse yazmakla bitmez ancak en faydalarını yönlerinden bazılarını sizlerle paylaşmak isteriz.

  • Herşeyden önce bir çok alan kapatma ve kaplama sistemine göre son derece ekonomik fiyatlara sahiptir. Neredeyse her bütçenize uygun çözümleri bulmanız mümkündür. Küçük metrajlı yerlerde yani ev balkon tipi yerlerde neredeyse fiyat yönünden alternatifsizdir. Cafe restoran gibi ticari mekanlarda ise getirisi düşünüldüğünde son derece ufak bir maliyet olduğu aşikardır.
  • Balkonlarımız bina yapımı ile birlikte genelde tamamen açık yapılmaktadır. Buna teras yapımları da dahildir. Ancak Balkon ve buna benzer alanları yaz aylarında kullanabilsek de kış aylarında bu alanlardan faydalanma olasılığımız kalmamaktadır. Katlanı cam Balkon sistemleri ile izolasyon yönünden de güçlü olması sebebi ile mevcut yerinizi kış aylarında da kulanmanızı sağlar.
  • Kötü hava şartlarından sizleri ve uygulama yapılan alanı koruyan Katlanır cam balkon sistemleri günün tüm toz ve pisliğinden de sizleri korumaktadır.
  • Katlanır Cam Balkonlar şeffaf yapısı ile kullanılan alandaki manzarayıda hiç bir şekilde etkilememektedir.
  • Sadece yukarıda bahsedilen özelliklerde değil aynı zamanda son derece dekoratif bir görünümüzde sağlamaktadır. Her türdeki binanın dış cephesine kolay şekilde uyum sağlamaktadır. Farklı dış mekanizma renkleri ile bina ile bütünlük kurmaktadır.
Katlanır Cam Balkon & Kış Bahçesi

Kış bahçesi, genel özellikleriyle birçok avantajı bir arada sunan yenilikçi sistemlerdir. Ekstra yaşam alanları ortaya çıkarır ve bunu onlarca farklı seçeneği sunarak yapar. İsteğe bağlı olarak üst kısımları  sabit cam tavan, veya sabit osb mebran şıngıl uygulaması ,yada isteğe bağlı otomatik pergola  açılır kapanır olması şekilde yapılabilmektedir.

Etrafı  tamamiyle açılabilir veya istenilen cepheler sabit  olabilmektedir. Açılan cephe camlarının sürmeli, katlanır gibi özellikleri de mevcuttur. Ayrıca camlar farklı renk seçenekleri ile de tercih edilebilir. Kış bahçesi, genel özellikleriyle birçok avantajı bir arada sunan yenilikçi sistemlerdir.

Ekstra yaşam alanları ortaya çıkarır ve bunu onlarca farklı seçeneği sunarak yapar. İsteğe bağlı olarak cam tavanların açılır kapanır, sabit, bir bölümü açılır şekilde yapılabilmektedir.

Tüm cepheleride tamamiyle açılabilir veya istenilen cepheler açılabilir olabilmektedir. Açılan cephe camlarının sürmeli, katlanır gibi özellikleri de mevcuttur. Ayrıca camlar farklı renk seçenekleri ile de tercih edilebilir. 

Teras,Girişler,ve  Balkon kapama yaptıracak müşteriler bu sistemi yaptırmadan en çok merak ettiği konuların başında yalıtım servis ve sistemin garantisi oluyor.Statik hesaplarına göre yapılan kış bahçesi sistemleri beton bina ömrü kadar kullanılabilir. Kış bahçesi, genel özellikleriyle birçok avantajı bir arada sunan yenilikçi sistemlerdir.

 

Emir Cephe

Cam ve Alüminyum Sistemleri 

Namık Kemal Mah 112. Sokak No 4 / Dükkan 3,  ESENYURT   İSTANBUL / TÜRKİYE

Telefon
+90 533 813 37 99

12 + 8 =