LAMİNE CAM

LAMİNE CAM NEDİR ?

LAMİNA CAM

LAMİNA CAM

İki veya daha fazla plaka camın, PVB denen özel bir tabaka yardımıyla, ısı ve basınç altında preslenmesinden oluşan cam çeşididir.

Güvenlik camı (security glass) olarak da anılan lamine camlar, özellikle showroom vitrinlerinde, AVM’lerde, hastane ve otellerde tercih edilen cam türüdür.

Lamine cam renkli veya renksiz özel bağlayıcı polivinil butiral (PVB) tabakalar yardımıyla iki veya daha fazla cam plakanın ısı ve basınç altında birleştirilmesi ile üretilir. Kırılma halinde parçaları yerinde tutarak yaralanma risklerini azaltır. Bu özelliği nedeniyle lamine güvenlik camı olarak kabul edilir. Lamine cam, bir taraftan diğer tarafa istenmeyen geçişleri önlemesi veya geciktirmesi açısından da doğru bir seçimdir. Laminasyon eğimli veya baş üstü camlamaların iç camları için standart ve tipik bir çözümdür. Lamine, yalıtım camı üniteleri (ISICAM®), renksiz, harmandan renkli, kaplamalı ve ısıl işlemli camlarla birlikte oluşturulabilir. Lamine cam, düşük UV geçirgenliği ile eşyaların doğal renklerinin daha uzun süre korunması ve gürültü kontrolü açılarından da yararlıdır. Standart Lamine üretimi 0.38 mm kalınlıklı renksiz PVB ile yapılmaktadır. Ayrıca 0.76, 1.14 veya 1.52 mm kalınlıklı yapılabilir.Laminasyonda kullanılan cam / camlar temperli ise 1.52 mm kalınlıklı PVB kullanılmaktadır. Akustik Lamine (Gürültü Kontrol Camları) Laminasyonda 0,76 mm ya da 1,14 mm kalınlıklı “Akustik PVB” kullanılarak gürültü kontrol camı üretilmektedir. Gürültü Konrtrol camları ile “dıştaki” ile “içteki” gürültü düzeyleri arasında 3-4 kat fark yaratmak mümkündür. 44 desibel gürültü yalıtımı sağlayabilen kombinasyonlar oluşturulabilmektedir. Kurşun Geçirmez ve Kurşuna Dayanıklı Üniteler Kurşun geçirmez ve kurşuna dayanıklı üniteler, can ve mal güvenliğine karşı saldırıların söz konusu olduğu yerlerde kullanılır. Kurşun geçirmez ve kurşuna dayanıklı camlar PVB veya polikarbonat ara katmanlı laminasyonlu birleşimlerdir. Gerektiğinde cam plakalar temperli olarak da kullanılabilir. Yangına Dirençli Camlar Renksiz ve saydam olan bu camlar 30, 60, 90, 120 dak. süresince yangın alev ve dumanının bir taraftan diğerine geçişini engeller. Yangın süresince saydamlığını korur. İçte ve dışta kullanılabilir. UV’den etkilenmez.

KAÇ ÇEŞİT LAMİNE CAM VARDIR?

Lamine camlar 3+3, 4+4, 5+5 ve 6+6 olmak üzere 4 ayrı kalınlıkta üretilmektedir. Bunun dışında farklı kalınlıklarda lamine cam talep edilmesi durumunda, laminasyon makinelerinde özel üretim yapılabilmektedir.

LAMİNE CAM RENKLERİ

ŞİŞECAM firması tarafından tek taraf füme, çift taraf füme, bronz, mavi ve yeşil lamine cam üretimleri yapılmaktadır.

 

 
 
Kaç Adet Lamine Cam Çeşidi Vardır?

Lamine camlar 5+5, 3+3, 4+4 ve 6+6 olmak ile 4 adet farklı kalınlıklarda üretilmektedir. Bundan başka birbirinden farklı lamine camların istenmesi gibi durumlarda, laminasyon makinelerinde hususi üretim yapabilmek mümkündür.

Lamine Cam Renkleri

Tek ve çift taraflı füme, mavi, yeşil, bronz lamine camlar hazırlanmaktadır.

Lamine Cam Fiyatları

Lamine cam fiyatlarına bakarken, istenilen ebatlara göre optimizasyon uygulamalarında, plakanın olabildiğince az fire vereceği şekilde ebatlama planı kurulur. Fire nispetlerine ve istenen miktarlara uygun olarak fiyatlar verilmektedir.

İstemiş olduğunuz ölçülerindeki lamine cam fiyatları için bizimle irtibata geçiniz

Kullanım Alanları

Tavan ve çatı camları, Vitrinler, Müzeler, Banka Şubeleri, Hastaneler (Genellikle psikiyatri klinikler), Trafiğin yoğun geçtiği yollar, Polis merkezleri, Sinema Salonları ve askeri kurumlar gibi yerlerde kullanılmaktadır.

Emir Cephe

Cam ve Alüminyum Sistemleri 

Namık Kemal Mah 112. Sokak No 4 / Dükkan 3,  ESENYURT   İSTANBUL / TÜRKİYE

Telefon
+90 533 813 37 99

4 + 15 =