SÜRGÜLÜ CAM BALKON

CAM BALKON NEDİR ?

Cam balkon, raylı sistem içerisinde cam yapılanmanın uygun hareket edilebilmesi ve açılıp katlanabilmesi için tasarlanmış olan sistemler bütünüdür. Görsel bütünlüğün yanı sıra kullanışlı ve çok daha işlevsel yapıya sahip olması da son dönemde bu modellemeyi bir adım öne taşımış durumda. Bu sistemin en önemli avantajlarından bir tanesi daha geniş ve daha ferah balkon yapılanmalarını insanlar ile buluşturuyor olmasıdır. Evinizin görsel değeri ile birlikte maddi değerini de arttıracak olan bu çalışmaların farklı alternatifleri de mevcuttur. Geçmiş yıllarda bu uygulama, pimapen desteği ile ya da pvc kaplama ile gerçekleştiriliyordu ancak gelişen teknoloji ve mimari sayesinde tamamen cam yapılanmaların balkona dönüştürülmesi de mümkün hale geldi.

 

 
 

Cam Balkon Sistemleri

Sürgülü Cam Balkon

Sürgülü Cam Balkon

Son dönemde modern yapılar ve çağdaş daire sistemlerinin hayatımıza girmesi ve yaygınlaşması ile birlikte tasarım ve mimari sektörüne de yepyeni terimler girmeye başlamıştır; bunlardan biri de cam balkon. “Cam balkon nedir?” diye baktığınızda aslında cam balkon sistemlerini kolayca şu şekilde özetlemek mümkün: Cam balkon sistemleri, balkon içerisinde camların özel bir maddeden üretilen raylar içerisinde hareket etmesi ve balkon köşelerine doğru katlanarak açılması üzerine kurulu sistemlerdir. Raylar söz konusu olduğunda bahsettiğimiz bu özel madde çoğunlukla dayanıklı ve uzun ömürlü olan alüminyum maddesidir. Alüminyum raylar içerisinde hareket eden camlar böylece cam balkon sistemlerini oluşturmaktadır. Başta katlanır cam balkonsürgülü cam balkon ve ısıcamlı cam balkon olmak üzere cam balkon sistemlerinin pek çok farklı çeşidi vardır.

 
 
Sürgülü Cam Balkon?
Sürgülü Cam Balkon Neden Tercih Edilmektedir?
Kısa bir araştırmanızın ardından fakedeceğiniz gibi sürgülü cam balkon sistemlerini kullanan yüzbinlerce kişinin olduğu kolayca görebilirsiniz. Her iki yöne sağa ve sola camlarını sürme olanağı veren sistem ayrıca manzarayı hiç bir şekilde engellemez. Uygulama yapılan alanı toz, yağmur ve çeşitli hava koşullarından korur. Güvenlik açısından da hırsızlığa karşı sistemden sisteme farklı kilit özellikleri mevcuttur. Belirli bir alanı değil tüm katmanaları sürgülü bir şekilde çalışabilmektedir. Yaptırmayı düşündüğünüz alanla çok güzel bir bütünlük sağlayan bu sistemlerde aralarda kayıt olmadığından görünümüde çok dekoratiftir. Cam Balkon Fiyatları da son derece uygun olması bu ürüne ilgili sürekliliği için son derece önemlidir.
Sürgülü Cam Balkon Nerelerde Kullanılır?
Sektörde hizmet veren firmaların bir hayli fazla olduğunu sizler de göreceksiniz. Bu konuda kaliteye daha ekonomik rakamlar ile ulaşmak ve bununla birlikte profesyonel hizmet almak istediğinizi biliyoruz. Firmamız Cam Balkon sistemlerinde tıpkı diğer hizmetlerimizde olduğu gibi profesyonel hizmet ve ürün tedarikçisi konumundadır.
Bu bağlamda güvenebileceğiniz ve hem cam balkon hem de ısıcam balkon yapılanmaları konusunda hizmet alabileceğiniz köklü firmalardan bir tanesi biziz..
  • Evlerin balkonlarında kullanım oranı oldukça yüksektir. Dar balkonlar her ne kadar tercih sebebi olsada geniş balkonlar da da yaz ve kış oturumu için son derece işlevsel bir ürün olmaktadır.
  • Kafeterya, Pastane ve Restoran gib ticari işletmelerde de dış mekanlarda kullanımı çok fazladır. Bu gibi mekanlar yaz kış sürgülü cam balkon sayesinde alanları en yüksek randımanla değerlendirmektedir.
  • Ofislerde bölme alan gerektiğinde de sürgülü Cam balkon kullanımının yoğun olduğu söyleyebiliriz.
  • Villalarda ve ya müstakil yapılarda özel olarak kullandığınız kış bahçelerin de Sürgülü cam balkon ilk akla gelen kapatma yöntemidir.
  • Teraslar için de metraja bakılmaksızın Sürgülü cam balkon kullanımı ülkemizde yaygındır.
Sürgülü Cam Balkon & Kalite

Bu sistemlerin kullanımında firmamız istanbulcambalkoncu.com olarak aksesuarlar paslanmaz çelikten yapılmakta olup üstü ayrı olarak plastik kalıplar kullanılarak korumaya alınmaktadır. Bunun başlıca nedeni çelik de olsa zaman içinde oluşabilecek oksitlenmelerin önüne geçmektir. Sürgülü cam balkon sistemi eşikli veya eşiksiz iki farlı modelde kullanılabilmektedir. Sistemde kullanılan contalara su geçirmeyi öneler ve yaz kış genleşmeye karşı dayanıklıdır. Sistemde genellikle 8mm veya 10mm kalınlığından temperli cam kullanımı bulunmaktadır. İstanbul başta olmak üzere ülkemizde bir çok firmada imalatı bulunan bu ürünler firmadan firmaya kalitesi değişmektedir.

Kaliteli ürün için mutlaka bizimle İLETİŞİM kurun.

Emir Cephe

Cam ve Alüminyum Sistemleri 

Namık Kemal Mah 112. Sokak No 4 / Dükkan 3,  ESENYURT   İSTANBUL / TÜRKİYE

Telefon
+90 533 813 37 99

4 + 11 =