SÜRME SİNEKLİK

SİNEKLİK NEDİR ?

Günlük hayatımızın pek çok anında, sineklerden rahatsızlık duyduğumuz olmaktadır. Genelde sineklerden ve haşerelerden hemen hemen her birey rahatsız olur. Bu yüzden, bu konuya çözüm olarak çok doğal ve bir o kadar da estetik hizmetler sunuyoruz. Profesyonel hayatın beklentileri içerisinde yer alan ve çeşitli noktalar ile ön plana çıkarılan bütün ürünlerimizde, ana amacımız daha sağlıklı yaz mevsimi geçirmeniz ve sineklerden kurtulmuş bir şekilde evinizi serinletmeniz olacaktır. Çünkü ister havalandırma yöntemiyle evinizi serinletin, isterseniz de cereyan yöntemi ile yapın bu işlemi. Lakin iki işlemde de bu sistemi kullanmıyor iseniz evinizde gerçekten sinekler ile olacaktır ve bu yazın sıcağında sizin canınızı sıkacak bir detay olacaktır.

SÜRME SİNEKLİK

Bu sistem sürme pencere ve kapı sistemlerine göre geliştirilmiş bir sistemdir. Pencere sistemin dışına monte edilen raylar üzerinde tekerlekleri sayesinde rahatça çalışan sistem, doğramaya ankastre şekilde monte edilir. Estetik görüntüsü yanında kullanım kolaylığı sebebiyle sıkça tercih edilir.

SİNEKLİK DETAYLI ANLATIM
Sineklik sistemleri son yılların önem ihtiva eden kullanıcı odaklı ve koruma amaçlı fonksiyonel ürünüdür. Sineklik fayda itibari ile çevreci ve kullanışlı olması yönleri ile öne çıkmaktadır. Günümüzde birçok hastalığa sebep olan mikropları taşıması sebebiyle mücadele edilmesi gereken gerek karasinek gerekse sivrisinekle mücadelede en etkin yöntemdir.

Herhangi bir kimyasal maddeyi kullanmadan doğal yöntemler ile bu haşere gurubu ile mücadelenin yegane yolu evinizdeki açılıp kapanma özelliği olan; pencere, kapı, cam balkon havalandırma boşlukları plastik doğrama, aliminyum doğrama, ahşap doğrama, demir doğrama ayırt etmeksizin uygulanabilen sineklik sistemleridir. Bu sistemleri başlıca sıralayacak olursak; pli̇se si̇nekli̇k plise sineklikler son birkaç yıldır kullanıma sürülmüş olan sineklik modelidir.

Pilelere sahip tülü sayesinde kendini kolayca farkettiren şık tasarımı ve kolay kullanımı ile öne çıkan bir sineklik modelidir.Amacına uygun olarak uzun yıllar size hizmet edecek ve haşerelere karşı sizi koruma altına alıcaktır. Stor si̇nekli̇k stor sineklik kullanım avantajları yüksek şık bir tasarım ürünü olmakla beraber uygulama alanına göre değIşiklikler gösterebilmektedir.

Pencerelerde dikey olarak çalışan stor sineklik sistemleri,kapılarda ise yatay çalışan sineklik sistemleri uygulanır.Sistemin başlıca özellikleri ise 20×40 ölçülerindeki bir kasanın Içerisinde yay takımı ile hareket kabiliyeti sağlayan, İçine tülün sarıldığı bir motor yatağı ve iki yana monte edilmiş U şeklinde Içinde özel kıl fitiller ihtiva eden aliminyum raylar ve alt kilitleme parçasından oluşmaktadır.

Stor sineklik sistemleri yayla kurma mekanizması ile çalışan bir hareket gücüne sahip olduğu Için kullanılmadığı zamanlarda veya sinekliğ açmamızı gerektiren durumlarda küçük bir el hareketi ile kendi kendini toplayan bir sineklik sistemidir.

Alüminyum Telli Sürme Sineklik
Alüminyum Telli Sürme Sineklik

Alüminyum Telli Sürme Sineklik

Bu sistem sürme pencere ve kapı sistemlerine göre geliştirilmiş bir sistemdir. Pencere sistemin dışına monte edilen raylar üzerinde tekerlekleri sayesinde rahatça çalışan sistem, doğramaya ankastre şekilde monte edilir. Estetik görüntüsü yanında kullanım kolaylığı sebebiyle sıkça tercih edilir.
Geniş Raylı Sürme Sineklik
Geniş Raylı Sürme Sineklik

Geniş Raylı Sürme Sineklik

Sürgülü sineklik olarak da bilinen sürme sineklik pvc yada alüminyum doğrama ile üretilmiş kapı ve pencerelere dışarıdan monte edilerek kullanılır. Sürme sineklik rulmanlar üzerinde hareket eder, oldukça dekoratif ve uzun ömürlüdürler. Yer kaplamazlar ve en çok tercih edilen sineklik sistemleri arasında yer alırlar. tüm doğrama sistemleri ile kullanılabilir ve istenilen renge boyanabilirler.

Dar Raylı Sürme Sineklik
Dar Raylı Sürme Sineklik

Dar Raylı Sürme Sineklik

28MM Dar Kasa Plise Sineklik Sistemi Hem dikey, hem de yatay olarak kullanılmaktadır.

Üç çeşit profilden oluşur.

  • Sinekliğin kanal boşlukları plastik şeritle kapatılmaktadır.
  • 5 yıl garantili Alman menşeli Tül kullanılmaktadır.
  • Kesinlikle deforme, bombe yapmaz..
  • Boyu maksimum 300 CM ve eni çiftli olarak 600 CM’ye kadar yapılabilmektedir.

SIK SORULAN SORULAR

Neden sineklik kullanmalıyım ?

  1. Sinek,haşere ve Polenler'den korunmak için çeşitli yöntemler mevcuttur. Ortam ilaçlama, elektrikli sinek öldürücüler, krem veya spreyler gibi. Ancak her birinin çeşitli dezavantajları bulunmaktadır.
  2. Ortam ilaçlama ile her ne kadar zararsız olduğu söylense de çevreye salınan kimyasal ilaç ve gazlar zaten yeterince tahrip olmuş ozon tabakası için ciddi zararlar içermektedir. Ambalaj üretimi yada atıkları da toprağa karıştığı için daha da ciddi sorunlar doğurmaktadır.
  3. Elektrikli öldürücüler ; Tüm canlılar ekolojik sistem için büyük önem arz eder. Bir neslin tükenmesi besin zincirini kırar ve telafisi olmayan zararlara yol açar. Örneğin doğal polen taşıyıcıları olan Arıların yok olması durumunda besin çeşitliliğinin azalacağı bilim insanları tarafından kanıtlanmıştır.
  4. Sinek kovucu krem yada spreyler kimyasal karışımlar içerdiğinden çeşitli deri hastalıklarına yol açabilir. Çeşitli üniversitelerde yapılan araştırmalar sonucunda 20 tümörün 18’inde Paraben maddesine rastlanmıştır. Deodorantlar antiperspirantlar kremler ve vücut spreyleri gibi. Özellikle çocuklarımızdan uzak tutmalıyız.
  5. Sineklik sistemlerinde ise kullanılan ham maddelerin tamamı geri dönüşüme uygundur.Sineklik Sistemleri ; İstenmeyen canlıları yaşam alanınızdan uzak tutarken onlara da zarar vermez böylelikle ekolojik sistemi etkilemez. Böylelikle ,krem sprey ilaç gibi kimyasalları kullanmamız da gerekmez ve sürekliliği düşünüldüğünde çok daha Ekonomik bir Çözümdür. Çocuklarımıza daha yaşanılır bir dünya bırakmak için Doğamızı Koruyalım.

Neden Pileli Sineklik Daha yaygın kullanılır ?

Kullanım Ömrü ; diğer Sineklik Sistemlerine nazaran çok daha uzundur.Sineklik yapıların dış cephesinde kullanılır. Dolayısı ile iklim koşulları düşünüldüğünde yıpranması gayet normaldir. Pileli sinekliği uzun ömürlü kılan Özelliği; ihtiyaç duymadığınız zamanlarda Kapalı halde getirebilmesidir. Akordion mantığıyla çalıştığı için kapalı konuma getirdiğimizde pileli tül kendi haznesi içerisinde korunur. Böylelikle iklim koşullarına maruz kalmaz.

Hangi sinekliği kullanmalıyım ?

Doğru sineklik modelini tespit edebilmeniz için firmamız sizlere ücretsiz keşif hizmeti sunmaktadır. Böylelikle konusunda uzman ekibimiz pencere veya kapı sisteminize en uyumlu Sineklik Modelini tespit ederek size en doğru kararı vermenizde yardımcı olur.

Kaç çeşit sineklik vardır ?

Genel anlamda 4 farklı sineklik modeli vardır.Bunlar ,Pileli sineklik,Stor sineklik,Sürme sineklik,Menteşeli sineklik'tir.Günümüzde en yaygın kullanıma sahip olan model; Pileli Sineklik Modelidir.

Kedi sinekligi nedir?

Evimiz de bizimle beraber Yaşayan, Evcil Hayvanlarımızın da ihtiyaçlarını giderebilmek için Açık alanlara rahatlıkla girip çıkabilmelerini sağlayan Kapılarda kullanılan entegre bir sistemdir.

Emir Cephe

Cam ve Alüminyum Sistemleri 

Namık Kemal Mah 112. Sokak No 4 / Dükkan 3,  ESENYURT   İSTANBUL / TÜRKİYE

Telefon
+90 533 813 37 99

3 + 1 =